رنگ سرامیکی

رنگ سرامیکی چیست ؟

رنگ سرامیکی یکی از دستاوردهای جدید علم در جهان ، گسترش فناوری نانو در زمینه های گوناگون از جمله صنعت رنگ می باشد.علم نانو با پیشرفت خود در زمان کوتاهی تاثیر خود را بر اقتصاد سیاسی و اجتماعی کشورها می گذارد.از جمله دستاوردهای فناوری نانو تولید نانو سرامیک ، رنگ سرامیکی و استفاده از آنها در صنعت رنگ و پوشش می باشد. رنگ سرامیکی در ضخامت پوشش و فام رنگ هیچ گونه تاثیری نمی گذارند و بالعکس می توانند به صورت شگرفی رنگ را تقویت نمایند.سطوح پوشش داده شده با رنگ سرامیکی دارای مقاومت بالا در برابر ورقه ای شدن ،خرد شدن و خش می باشند.

قیمت رنگ سرامیکی

قیمت رنگ سرامیکی بدلیل داشتن جنس خاص می توانند ۹۵% حرارت خورشید و ۸۵% اشعه ماوراء بنفش را بازگردانند و بدین صورت بصورت لایه ای از فام رنگ محافظت می نمایند و عمر پوشش را تا ۶ برابر افزایش می دهند.تحقیقات نشان داده است که افزایش حتی ۱% قیمت رنگ سرامیکی بر پوششهای معمولی  تاثیرات بسیار مثبتی بر خاصیت پوششدهی می گذارد.استفاده از پوششها و رنگ سرامیکی در صنایع رنگ  ایجاد صرفه جویی را برای صنایع به ارمغان آورده است که این تنها یکی از مزایای استفاده از رنگهای سرامیکی می باشد. اهمیت رنگ های سرامیکی، به کاربردهای بسیار آن برمی گردد .

رنگ سرامیکی مخصوص کفپوش اپوکسی

سیستمهای کفپوش رنگ سرامیکی اکسیر در کفپوش اپوکسی کیفیت، ایمنی، اجرای آسان و ظاهری زیبا دارا می باشند. کفپوش های صنعتی، بیمارستانی و آزمایشگاهی نیازمند خواص ویژه ای می باشد. کفپوشهای سرامیکی با بهره گیری از فیلرهای سرامیکی و ذرات ویژۀ دیگر در ماتریس پلیمری، خواص فیزیکی منحصر بفردی را دارا می باشند. از خواص ویژۀ این پوششها  قابلیت تحمل تنشهای فشاری بالا، سطح ضد لغزش، مقاومت بالای حرارتی و شیمیایی، می باشد .کفپوشهای سرامیکی اکسیر قابلیت کاربری بر کلیۀ سطوح پایه از قبیل: بتن، Screed، سیمان و فلز را دارا می باشند. بعلاوه به دلیل فاقد درز بودن و یکپارچگی این کفپوشها قابلیت شستشو و استریلیزاسیون بسیار آسانی را دارند.

فروش رنگ سرامیکی

رنگ سرامیکی تولید کننده پوششهای کامپوزیتی منحصر به فرد حاوی فروش میکرو و نانو ذرات  سرامیکی می باشد. رنگ سرامیکی بر روی طیف وسیعی از سطوح قابل اعمال می باشند و در شرایط بسیار حاد، سازه را در مقابل خوردگی، مواد شیمیایی و سایش محافظت می نمایند. کاربرد این محصولات در صنایع مختلف از جمله مخازن و لوله ها، صنایع آب وفاضلاب،صنایع شیمیایی، کفپوشها، صنایع دریایی، صنایع غذایی و آب آشامیدنی می باشد.

خواص استفاده رنگ سرامیکی

برخی از خواص رنگ های سرامیکی  شامل موارد زیر می باشد ایجاد دوام طولانی مدت ۴ تا ۶ برابر بیشتر از رنگهای معمولی پوششی استثنائی در برابر سایییدگی ، خوردگی و خش داشتن حالت ضدحریق دمای ذوب ۱۸۰۰ درجه عاری از مواد سمی عایق صدا عایق حرارت متنع از اتلاف انرژی موثرترین راه در انعکاس حرارت

کاربرد رنگ سرامیکی در صنایع

رنگ سرامیکی در کفپوش بیمارستان و آزمایشگاه: قابلیت شستشو و استریلیزاسیون آسان، مقاومت شیمیایی و مکانیکی بسیار بالا و خاصیت ضد لغزش، پوششهای سرامیکی را جهت استفاده بعنوان کفپوشهای بیمارستان و آزمایشگاه برگزیده می نماید.

رنگ سرامیکی در کفپوش پارکینگ و گاراژ:  اکسیر پوششهای متنوعی جهت استفاده بعنوان کفپوش پارکینگها، گاراژها، پوششهای دیواره مقاوم به ضربه و محصولات مناسب جهت علامت گذاری کوچه ها و پیاده روها تولید می نماید.

رنگ سرامیکی در کفپوش صنایع غذایی و دارویی: برای کفپوششهای مورد استفاده در این نوع صنایع استاندارد های بهداشتی ویژه ای مورد لزوم است. بعلاوه مقاومت شیمیایی بسیار بالایی مورد نیاز است و کفپوش باید قابلیت شستشو و ضد عفونی مداوم داشته باشد. همچنین لازم است از لحاظ فیزیولوژیکی غیر مضر باشد. این الزامات تماما توسط کفپوش های نسل جدید به بهترین نحو مرتفع می گردند.

رنگ اپوکسی در کفپوش انبار های یخچالدار و اتاقهای داغ: کفپوشهایی با مقاومت دمایی ۵۰­ تا ۱۵۰+ تولید می گردد که این مشخصه پوشش را مناسب جهت استفاده در انبارهای یخچالدار و اتاقهای داغ می نماید. بدون اینکه هیچگونه تغییری در خواص فیزیکی، مقاومت کششی و انعطاف پذیری پوشش در این دماها رخ دهد.

کفپوشهای رسانا، جهت اتاقهای الکتریکی: دسته ای ویژه از کفپوشهای سرامیکی حاوی نانو الیاف کربن و پلیمرهای رسانای خاص هستند و از این طریق قابلیت اتلاف الکتروستاتیک دارا شده اند. این دسته محصولات مناسب جهت کفپوش اتاقهای تولید قطعات حساس الکترونیکی، میکروچیپس ها و ماژول ها هستند.