کفپوش اکسیر پارسه

کفپوش اپوکسی باشگاه

کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی باشگاه

مدت زمان استفاده از کفپوش اپوکسی در کشورمان ایران به زمانی بیش از ۵۰ سال می رسد البته از ابتدا در مکانهای مهم کشور نظیر پالایشگاه‌ها و برخی از کارخانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت. رفته رفته به خاصیت‌ها و ویژگی‌های مهم این کفپوش‌های اپوکسی اضافه شد به گونه‌ای که در حال حاضر علاوه بر استفاده در کارخانجات، از کفپوش اپوکسی در بیشتر مراکز بهداشتی و درمانی، صنایع مختلف، باشگاه‌های ورزشی، ادارات و منازل مسکونی نیز استفاده می‌شود.

تقریبا با افزایش باشگاه‌ها در سطح کشور به جهت ایمنی بیشتر ورزشکاران از کفپوش اپوکسی ورزشی در اکثر باشگاه‌ها استفاده می‌شود تا ورزشکاران بتوانند بدون نگرانی از سر خوردن و یا لغزش خود و وسایل ورزشی به سادگی به فعالیت‌های ورزشی بپردازند. کفپوش اپوکسی ورزشی باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا بتوان در تمامی فضاهای ورزشی همچون بدنسازی، ژیمناستیک، آمادگی جسمانی، زیبایی اندام، یوگا و غیره از آن استفاده کرد.

اکنون می بینیم در اغلب باشگاه‌ها و سالن های بدنسازی کشور از کفپوش استفاده می شود. مهم‌ترین ویژگی یک کفپوش اپوکسی باشگاه می‌توان به مقاومت بالای آن در برابر لغزش و سر خوردن افراد اشاره کرد که همین امر را می‌توان در جهت انتخاب کفپوش اپوکسی ورزشی به عنوان بهترین گزینه در نظر داشت.

               کفپوش اپوکسی باشگاه، اجرا پوشش اکسیر پارسه

کفپوش اپوکسی ورزشی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

در این بخش به بررسی مهم‌ترین ویژگی‌های کفپوش اپوکسی ورزشی خواهیم پرداخت:

مراحل اجرایی کردن کفپوش اپوکسی ورزشی

کفپوش‌های رزینی که نوع پرطرفدار آن کفپوشی اپوکسی نام دارد به صورت ۲ لایه و ۳ لایه متناسب با مشاغل مختلف اجرایی می‌شود. مراحل اجرایی کردن کفپوش اپوکسی به طور خلاصه در زیر برای شما توضیح داده می‌شود:

اجرای کفپوش اپوکسی ورزشی توسط پوشش اکسیر پارسه

آشنایی با نکاتی در خصوص اجرایی کردن کفپوش اپوکسی ورزشی

زمانی که قصد اجرایی کردن کفپوش اپوکسی باشگاه را داشته باشید باید این نکته را در نظر داشته باشید که سطح کار باید بسیار تمیز باشد زیرا اجرایی کردن کفپوش اپوکسی بر روی سطوحی که دارای گرد و غبار و یا آلودگی‌ها و چربی‌های مختلف باشد انجام نمی‌شود.

پیش از اجرای کفپوش اپوکسی نیز باید همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد تمامی ترک‌ها و شکاف‌های موجود بر روی کف را تعمیر کرده تا سطحی صاف و عاری از گرد و غبار ایجاد شود. زمانی که کار کف سازی انجام می‌شود بهتر است دما بین ۱۵ تا ۳۵ درجه باشد بنابراین توجه داشته باشید که دما بسیار بالا و یا بسیار پایین نباشد.

برای تهیه نمودن مواد باید رزین و هاردنر با آن نسبت معین اعلام گردیده را با هم ترکیب نمود و این نسبت را دقیق و نه کمتر یا بیشتر اجرا نمائید در غیر اینصورت ممکن است مشکلاتی همچون دیر خشک شدن سطح و موارد دیگر ایجاد شود. برای هر لایه حدود ۶ ساعت زمان لازم است تا به صورت سطحی خشک شوند و بتوان لایه بعد را بر روی آن اعمال کرد.

بهترین ضخامتی که کفپوش اپوکسی ورزشی می‌تواند داشته باشد ۳ میلی متر بوده هر چند کفپوش باشگاه بدنسازی با ضخامت‌های متفاوتی بین ۱ تا ۴ میلی متر نیز تهیه می‌شوند اما ضخامت ۳ میلی متر بسیار مناسب بوده و در این صورت از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار خواهد بود.

خروج از نسخه موبایل