عایق رطوبتی

تکنولوژی جدید در عایق رطوبتی ساختمان

عایق رطوبتی با قابلیت انعطاف زمینه جدیدی برای مصرف امولسیونی پلیمر پایه آب امروزه مانند قرنها پیش ساخته شده از قیر همچنان بعنوان رایج ترین روش پوشش کف مورد استفاده قرار می گیرد کاربرد قیر و یا آسفالت دشوار و مستلزم صرف وقت زیاد می باشد حتی امولسیونهای ساخته شده از قیر نیز تغییر اندکی را در دشواری این کاربرد ایجاد نموده اند. همانطور که می دانید باید قیروگونی را تا میزان ۱۵۰ تا ۲۰۰ درجه سانتیگراد حرارت داد ، ریختن و تسطیح ترکیبی با این درجه حرارت بسیار دشوار می باشد . بنابراین امولسیونهای ساخته شده از قیر با قابلیت کاربرد درجه حرارت نرمال مورد استفاده قرار می گیرد . اینگونه امولسیونهای نفتی در آب حدوداً دارای ۵۰% قیر می باشد . با سفت شدن این امولسیون آب آن تبخیر و قیر بصورت بیندر باقی می ماند . ترکیبات کف سازی بام ، بر پایه امولسیون پلیمرهای جدید عملکرد کاملا‏ً متفاوتی دارند ، شاید مهمترین ویژگی آنها ایجاد یک لایه نازک با قابلیت انعطاف بعد از خشک شدن باشد.

از جمله مزایای این عایق رطوبتی جدید به شرح زیر است:

  ۱- فاقد آلودگی و آسیب های فیزولوژی می باشد. ۲ – کاربرد آنها ساده است . ۳ – رنگ پذیرند . ۴ – خطر آتش سوزی ندارند .      ۵ – چسبندگی خوبی نسبت به سطوح مختلف دارند.

مایع بر پایه حلال و بر پایه آب چیست؟

مزایای عایق رطوبتی بر پایه آب ۱٫ هیچ نوع بخاری از آن متصاعد نمی شود(بوی بدی ندارد، استشمام آن خطرناک نیست و هیچ سیستم تهویه خاصی نیاز ندارد) ۲٫ سمی نیست و تماس فیزیکی با آن خطرناک نیست. ۳٫ تجهیزات به راحتی با آب تمیز می شود. ۴٫ سازگار با قیر و پلاستیک است. ۵٫ هم روی سطوح خشک و هم مرطوب قابل استفاده است.

معایب عایق رطوبتی بر پایه آب ۱٫ در صورت تازه بودن با بارندگی از بین می رود. ۲٫ در صورت یخ زدگی قابل استفاده نیست

مزایای عایق رطوبتی بر پایه حلال ۱٫ بلافاصله پس از کاربرد حتی قبل از خشک شدن به یک لایه محافظتی عایق تبدیل میشود. بنابراین بارندگی پس از کاربرد آن مشکلی ایجاد نمی کند (اما بارندگی قبل از کاربرد مشکل زاست، چرا که قابل اعمال بر روی سطوح خیس نمی باشد). ۲٫ هوای سرد به آنها آسیب نمیرساند . ۳٫ به دلیل اینکه این پوشش ها اغلب خوب نفوذ میکنند برای سطوح منفذ دار مناسبتر میباشند.

معایب عایق رطوبتی بر پایه حلال ۱٫ برخی از محصولات بر پایه حلال برای سلامتی مضر است. ۲٫ آنها به دلیل اینکه از خود بخار متصاعد میکنند، به دستگاه های قوی تهویه هوا نیاز دارند. ۳٫ اکثر آنها قابل اشتعال می باشند. ۴٫ آنها میتوانند به پلاستیک و قیر آسیب برسانند. ۵٫ نصاب ها باید از لباس های مخصوص هنگام کاربرد آن استفاده نمایند. ۶٫ برای پاک کردن تجهیزات به حلال های خاصی نیاز دارند. ۷٫ نمی توان از آن بر روی سطوح خیس استفاده نمود

عایق رطوبتی

عایق رطوبتی

پوشش عایق رطوبتی پایه آب بر پایه رزین های الاستومری قابل انعطاف جهت آب بندی مخازن ، پشت بام ، سرویس بهداشتی و …. مورد استفاده قرار می گیرد.

عایق رطوبتی دارای مزایای ذیل می باشد :

دارای انعطاف بالا بدون ترک خوردگی

دارای تنوع رنگی زیاد

بدون درز و به صورت یکپارچه

چسبندگی ۱۰۰ درصد روی ایزوگام ، آسفالت ، موزاییک و ….

۱۰۰ درصد واتر پروف

قابل اجرا بر روی سطج نم دار